Soğuk Hava Depoları - Soğutma Cihazları - Endüstriyel Soğutma Sistemleri

+90 216 377 94 00 - 94 14 | info@novasogutma.com
TEKLİF AL

Aşı Odası

Maddi ve manevi değeri yüksek olan aşıların erken bozulma riskini önlemek adına soğuk hava depolarında ve özel soğuk dolaplarda muhafazası gerekmektedir. Çünkü aşılar ışık, ısı ve hatta donma durumuna karşı hassas yapıda olduklarından ötürü üretilip kullanılacağı ana dek doğru koşullar doğrultusunda korunmaları oldukça önemlidir. Bunun nedeni ise tedavilerde de kullanılan bu ürünlerin belirli derecenin altında kaldığında üründe bozulmalar ve insan vücudunda olumsuz sonuçlar yaşatmasıdır. Bununla birlikte aşıların üretim süresinden muhafaza ile dağıtım sürecine varana dek yani insan ile malzemelerden oluşturulan zincire soğuk zincir adı verilir. Soğuk zincirin en önemli parçası ise insanlardır. Eğer ki, kişiler tarafından aşı ile cihazlar doğru koşullarda kullanılamıyor ise günümüzün en modern cihazlarına sahip olunsa dahi Aşı Soğuk Hava Deposu muhafaza edilen ürünler üzerinde etkili olmayacaktır.

Dolayısıyla Aşı Odası uzman kuruluşlar tarafından projelendirilmesi ve aynı zamanda aşıların uygun ortamda saklanabilmesi adına sistematik şekilde stoklanmaya elverişli olarak tasarlanması gereklidir. Aşı odaları hakkında bilinmesi gereken bazı önemli detaylardan bahsetmek gerekirse, aşıların raflara düzenli ve duvara mesafeli şekilde dizilmesi, aşı odasının net hacmi brüt hacminin yarısı kadar olduğu için fazla doldurulmaması ve gereksiz farklı malzemelerin alanda stoklanmaması gerekir. Ayrıca en az 1mt kadar aşıların evaparatörden uzağa yerleştirilmesi gibi hususlar, muhafaza edilecek aşıların doğru koşullarda saklanması ve raf ömrü boyunca korunabilmesi için önemli detaylardır.

Soğuk zincirde belirttiğimiz insan önemi de bu gibi noktalarda öne çıkmaktadır. Bizler firma olarak hizmet vereceğimiz müşterilerimize soğuk hava depoları konusunda A’dan Z’ye bilgi aktarımında bulunuyor ve ürünlerinizin en iyi şekilde muhafaza edilmesi konusunda yardımcı oluyoruz. Merak edilen Soğuk Hava Deposu Maliyeti konusunda ise soğuk odanın kurulacağı alana göre yani ihtiyaçlarınız doğrultusunda proje taslağı sunulur ve bu ölçüde fiyatlar belirlenir diyebiliriz. Ancak bütçeniz doğrultusunda proje yöneticilerimizin sizlere en uygun çözüm yolunu üreteceklerinden hiç şüpheniz olmasın.  Yaptığımız işin hassasiyetinin farkında olan ekibimiz ile Nova Soğutma Sistemleri olarak önceliğimiz "Sağlık " diyerek sizlere projenizin her aşamasında destek olacağımızdan emin olabilirsiniz.