Soğuk Hava Depoları - Soğutma Cihazları - Endüstriyel Soğutma Sistemleri

+90 216 377 94 00 - 94 14 | info@novasogutma.com
TEKLİF AL

Elma Soğuk Hava Deposu

Ülkemizde ortalama 10’dan fazla elma çeşidi vardır. Elma gibi diğer çeşitli meyve ve sebzelerin de üretimi, tüketimi ve ticareti ülke ekonomisinde önemli bir yere sahiptir. Söz konusu Soğuk Oda koşullarında muhafaza edilen ürününün kalitesi üreticiyi, tüketiciyi ve de ürünün satış maliyetini doğrudan etkilemektedir. Bu zengin çeşitlilikteki elmaların hangi şartlarda ve nasıl muhafaza edileceği, aynı zamanda yatırımcıya nasıl kar ettirilebileceğini iyi analiz etmiş olan ekibimiz, soğuk hava depolarınızda ki ürünün kalitesini bozmadan, muhafaza sürelerini uzatarak sizlere sorunsuz hizmet vermektedir. Çünkü hangi ürünün nasıl bir koşula ihtiyaç duyduğunu yıllardır yapmış olduğumuz analizler sonucunda net olarak belirlediğimizden ötürü, muhafaza etmek istediğiniz ürüne göre sizlere uzun vadede kalıcı çözümler üretiyoruz.

Elma Soğuk Hava Deposu İmalatı

Birden fazla muhafaza metotlarının kullanılarak inşası yapılan Elma Soğuk Hava Deposu, üreticiye yılın her mevsiminde taze ve kaliteli ürünlerini tüketiciyle buluşturma olanağı sunmaktadır. Ayrıca üretici için en önemli faktörlerden biri olan meyve ve sebzelerdeki fiyat dalgalanması ile yaptığı zarar da bu sistem sayesinde minimuma indirilmektedir. Bunun yanı sıra sadece iç pazarda değil dış pazarda da üreticilere ticaret kapılarını aralayan soğutma sistemleri, sağlayacağı imkanlar ile ciddi kazançlar içermektedir. Muhafaza edilmek istenen her ürünün ayrı korunma koşulları vardır. Burada baz alınan elma, yaş meyve kategorisine girdiğinden ötürü donma ısısının üzerinde muhafaza edilmesi gerekip, uygun sıcaklık koşulları cinsine göre 1˚C ile 15˚C aralığında olmalıdır.

Elma Soğuk Hava Deposu Maliyeti

Bununla birlikte elma ve diğer yaş meyve ile sebzeler için kurulacak soğuk oda sisteminin maksimum seviyede koruyuculuk içerecek projeye sahip olması gereklidir. Yaş meyvelerin yaklaşık olarak %80’i su içerdiği ve bu suyun kaybolmaması için ısı dengesinin yanı sıra nem dengesinin de iyi ayarlanması şarttır. Bizler Nova Soğutma Sistemleri olarak ihtiyacınız olan kaliteye sahip bir sistemi kurabilir ve uzun vadede verim almanızı sağlayabiliriz. Ayrıca son zamanlarda en fazla merak edilen Elma Soğuk Hava Deposu Maliyeti konusuna değinmek gerekirse; aslında bu sistemi nasıl ve nerede kullanacağınız, fiyat konusunu belirlemektedir diyebiliriz. Bu konuda net bir rakam öğrenmek için uzman ekiplerimizle görüşebilir ve ihtiyacınızı dile getirerek istediğiniz bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz. 

"Elma soğuk hava depolarında yeni teknolojilerle dalındaki tazeliğini koruyarak depolama sürelerini uzatıyoruz".