Soğuk Hava Depoları - Soğutma Cihazları - Endüstriyel Soğutma Sistemleri

+90 216 377 94 00 - 94 14 | info@novasogutma.com
TEKLİF AL

Konteyner Soğuk Hava Deposu

Soğutma sistemlerinden biri olan konteyner soğuk odaları taşınabilir özelliktedir. Sabit bir konum yerine farklı yerlerde de soğutma görevini yerine getirmektedir. Günümüzde Konteyner Soğuk Hava Deposu genellikle askeri alanlarda, yurt dışında, özel şoklama odalarında ve de taşınabilir özelliğinden dolayı özel amaçlı muhafazalarda en çok tercih edilen soğutma şeklidir. Konteyner soğuk odalar +8°C, -5°C, -18°C, -25°C, -45°C gibi isteğe bağlı farklı derecelerde ve 20 Feet ya da 40 Feet olarak seçenekleriyle üretilmektedir. Kolay taşınabilir özelliği ve dış etkenlerden etkilenmeyen koruyu metal gövdesi ile her türlü alanlarda çalışmaya uygundur. Farklı bir seçenek olarak dilerseniz jeneratör takviyesiyle kesintisiz soğutma da yapabilirsiniz. 

Taşımacılık sektöründe de sıklıkla tercih edilen Soğuk Hava Depoları belli koşullar doğrultusunda muhafaza edilmesi gereken ürünler için oldukça ideal bir seçimdir. Özellikle sebze ve meyve gibi çok çabuk bozulabilen gıda maddelerinin taşınması esnasında yapısına uygun olarak soğutma ve ısıtma sistemine sahip olan sistem, ürünlerin bozulmadan korunmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda hazır gıda sektörüne de ciddi bir yatırım yaptıysanız ve doğru koşullarda muhafaza sağlayamazsanız, normal olarak ciddi zarar edeceğiniz kaçınılmaz bir gerçektir. Bu noktada da imdadınıza yetişecek olan soğuk odalar, istenilen sıcaklık veya soğuklukta ürünlerinizi koruma da en iyi yardımcınız olacaktır.

İsteğe bağlı olarak sabit ya da taşınabilir şekilde kullanımı tercih edilen Konteyner Soğuk Hava Deposu Fiyatları, sizlerin talebi ile değişiklik gösterecektir. Standart ölçülerin yanı sıra özel ebatlarda da tasarlanabilen soğuk odalar, kullanım alanı ve muhafaza edeceğiniz ürün özelliklerine göre tasarlanarak tarafınıza en iyi şekilde verim sağlayacak niteliklerde üretilecektir. Genel anlamda soğuk oda konteynerlerin özellikleri deniz taşımacılığında güç kaynağı aracılığı ile bağlantı kurulduğu vakit sevk süresince kendi enerjisini sağlayarak, ısı seviyesini sabit tutacaktır. Soğuk oda konteynerinin soğutma ünitesi belli bir sıcaklığa ulaştığında otomatik olarak soğutma sistemi devreye girebilir. Sıcaklık algılayıcı özelliğe sahip olan soğuk odalarda,iç sıcaklığı sürekli stabil tutabilirsiniz. Bu ve bunlar gibi pek çok özellik sayesinde ürünlerinizi taze tutabilir ve bozulmadan korumasını gerçekleştirebilirsiniz. Bizler Nova Soğutma Sistemleri olarak sizlere bu süreçte en iyi şekilde hizmet vermekte ve ihtiyaçlarınız için en doğru çözüm önerilerini sunmaktayız.