Soğuk Hava Depoları - Soğutma Cihazları - Endüstriyel Soğutma Sistemleri

+90 216 377 94 00 - 94 14 | info@novasogutma.com
TEKLİF AL

Soğuk Hava Deposu

Muhafaza edilmesi istenen ürünlerin düşük sıcaklık içinde donmuş ya da soğuk olarak korunmasına ön veren depolara soğuk hava veya soğuk hava deposu denilmektedir. Bu depoların tasarlanmasında amaç ürüne göre uygun sıcaklık ve nem dengesinin korunmasını sağlamaktadır. Böylece uzun bir müddet ürünler ekonomik şekilde sağlığa uygun koşullarda muhafaza edilebilmektedir. Büyük bir alanı tamamen Soğuk Hava Deposu olarak kullanmayı planlıyor iseniz bu alan oda oda tasarlanabilir ve isterseniz merkezi sistem isterseniz de bire bir olarak soğutma sistemi kurulabilir. İnşa edilecek olan soğuk hava deposunun ekonomik ve uzun yıllar hizmet verebilmesi için yapı fiziğine uygun şartlarda ve yapı altında kalan ısı ekipmanlarının ısı izolasyonuyla beraber buhar difüzyonu kalitede standardı üst seviyede yapılarak sağlanabilir.

Soğuk Hava Deposu Özel Tasarım

Kapasiteye ya da tercihe göre özel tasarlanabilen soğuk hava depoları, soğutma aralığı +15°C ile -5°C aralığındadır. Dondurma aralığı ise 0°C ile -40°C olup, nem kontrolü muhafaza edilecek ürün türüne göre ayarlanmaktadır. Ürün gurubu fark etmeksizin soğutma kontrolü tam otomatik ve aynı zamanda aşırı yük korumalı olarak yapılıp, yükleme ve boşaltma yapısına uygun platform içerecek şekilde tasarlanmaktadır. Oldukça üst seviyelerde kalite barındıran Soğuk Hava Deposu Fiyatları nedir? Derseniz, bu noktada net bir rakam vermenin mümkün olmayacağını söyleyebiliriz. Çünkü ihtiyacınız olan soğuk hava deposuna ve muhafaza edeceğiniz ürün gurubuna bağlı olarak tasarlanması gereken depolarda, inşa şekline göre farklılık görülmektedir.

Soğuk Hava Deposu Yapımı

Biz, yani Nova Soğutma Sistemleri olarak soğuk hava depolarınızda en ince detayları göz önünde tutarak Anahtar Teslim Soğuk Hava Depoları kurmaktayız. Muhafaza edilecek ürünün özelliklerini ve soğuk hava deposundaki muhafaza sürelerini analiz ederek yatırımcılar için sorunsuz ve teknolojik kolaylıklar sunmaktayız. Gerek inşa kısımda gerekse soğutma ile alakalı tüm detayları uzman personellerimizle projelendirip, yatırımlarınızı büyük küçük ayırt etmeksizin sorunsuz hizmet sunmaktayız.  Dolayısıyla sizlerin depo oluşturmak istediğiniz alanı bizlere göstermeniz yeterli olacaktır. Uzman kadromuz ile en kısa sürede Soğuk Hava Deposu Projesi ile karşınıza geçecek ve isteklerinizi proje üzerinde tek tek dile getireceğiz. 

"Yatırımınız küçük ölçekli ya da büyük ölçekli olsun fark etmez Soğuk Hava Depolarınız Novacold markamız ile daima güvende olsun."