Soğuk Hava Depoları - Soğutma Cihazları - Endüstriyel Soğutma Sistemleri

+90 216 377 94 00 - 94 14 | info@novasogutma.com
TEKLİF AL

Unlu Mamül Soğuk ve Donuk Odalar

İhtiyacı duyulan soğuk hava depoları, bugün her çeşit gıdanın uygun koşullarda muhafaza edilmesine yönelik tasarlanan demonte panelleri içeren yapılardır. İsteğe bağlı betonarme olarak da inşa edilmesi mümkündür. Yüksek oranda dansite içeren poliüretan ile yalıtılan soğuk hava panelleri sayesinde minimum ısı ve aynı zamanda enerji kaybının sağlanmasıyla ürünlerin maksimum uzun sürede korunması gerçekleştirilir. Söz konusu Soğuk Oda depolarında kullanılan paneller, soğutma üniteleri, tabanlar ve diğer bütün parçalar teknolojinin son sistemiyle üretilmektedir. Ayrıca panellerde kilit sistemi uygulanması ve herhangi bir birleştirici aparatın kullanılmaması sayesinde boşluk oluşmaz ve bu da hiçbir şekilde bakteri, küf ve mantar oluşumuna ön vermez anlamına gelir. Yani muhafaza etmek istediğiniz ürünlerde üst düzeyde hijyenik bir kullanım alanı oluşturulur.

Son yıllara bakıldığında unlu mamul imalat tesislerinin her geçen gün daha da geliştiğini görmekteyiz. Bu gelişmeyi yakından takip ederek, ihtiyaç doğrultusunda Unlu Mamul Soğuk ve Donuk Odalar kuruyor, sizlerin ürünlerinizin ömrünü uzatma konusunda destek olmaya çalışıyoruz. Geçmişte üretilen unlu mamullerin raf ömrü çok kısaydı fakat günümüzde üretilen birçok unlu mamulü (Börek, Yaş Pasta, Özel Pasta vb.) uzun süre soğuk hava depolarında oluşturduğumuz koşullar doğrultusunda muhafaza edebiliyoruz. Soğuk zincirin önemi ile  şok odalarında -35°C/-45°C de şoklanan ürünlerinizi -18°C odalarda uzun süreler muhafaza edebileceğiniz depolar kuruyoruz. Üretim ve de hazırlık alanlarında da gerek proses işleme alanları gerekse soğuk muhafaza odaları ile tarafınıza çözüm önerileri sunuyoruz.

Hayata geçirmek istediğiniz Unlu Mamul Soğuk Odaları tesisiniz için proje yöneticimiz, projenizin inşa sürecinden arsa konumlandırmasına varana dek sizlerin yanında yer almaktadır. İhtiyacınız doğrultusunda muhafaza edeceğiniz ürünlere yönelik risk analizi çıkartılır, oluşturulan taslak tarafınıza sunulur ve istediğiniz ayrıca bir özellik var ise projeye eklenerek, proje hayata geçirilir. Kısa sürede inşası tamamlanan soğuk hava tesisiniz anahtar teslim şeklinde en iyi kaliteyle üretilip, tüm ince detaylar düşünülerek sizlere sunulmaktadır. Hijyen kurallarının en çok dikkat edilmesi gereken unlu mamul soğuk hava depolarınız için sorunsuz hizmet vermek en büyük hedefimiz, aldığımız memnuniyet ise gururumuzdur.