Soğuk Hava Depoları - Soğutma Cihazları - Endüstriyel Soğutma Sistemleri

+90 216 377 94 00 - 94 14 | info@novasogutma.com
TEKLİF AL

Et-Balık-Unlu Mamül Şok Odası

Et, balık, unlu mamul, özel meyve ve sebze gibi birçok ürünün uzun süreli muhafazası ve  üründeki çekirdek sıcaklığıyla birlikte ürünün genel özelliklerini bozmadan tazeliğini koruyarak kısa bir sürede istenilen değerlere düşürülmesi ve uzun süreli muhafazası için uygulanan sisteme Şoklama adı verilmiştir. Et ürünleri, su ürünleri, unlu mamul ürünleri ve benzeri gıda ürünlerinde çekirdek sıcaklığını -35°C/-45°C de şoklamaktayız. Nova Soğutma Sistemleri olarak şok odalarında uyguladığımız yönlendirme paneli sistemi ile şoklamak istediğiniz ürünün üzerine direk soğukluğu vermeden, kullanılan panel yardımıyla havayı soğuk odanın her noktasında döndürerek ürünün sorunsuz şoklanmasını sağlamaktayız. Soğuk hava direk olarak ürünle temas ederse ürün istenilen kalitede şoklamamaz. Hatta direk soğuk havaya maruz kalan ürünlerde bakteri üremesi çok daha hızlı gelişebileceği için bu sistemin hayata geçirildiği Şoklama Odaları sayesinde ürünler daha doğru koşullarda muhafaza edilebilmektedir.

Şok Odaları cihazlarında genellikle yarı hermetik çift kademe  kompresörler kullanmaktayız. İç ünite cihazlarında askılı tip ve zemine montajlı ayaklı tip evaporatörler kullanmaktayız. İzolasyon kısmında ise 200mm kalınlıkta 42-44 dansite yoğunlukta soğuk oda panelleri kullanıp, şok odanızda bulunan soğukluğu iyi bir izolasyon sağlayarak, aynı zamanda enerji tasarrufu da sağlamaktayız. Bir üretici için Endüstriyel Soğutma Sistemleri ne kadar önemliyse, bu sistemde sağlanan enerji tasarrufu da o kadar önemlidir. Bu nedenle her detayın incelikle hesaplanarak hayata geçirildiği projelerimiz, tamamen üretici menfaatine olduğu gibi kaliteli soğuk oda depolarında yapısı bozulmayan ürünlerin muhafaza edilmesiyle de tüketici menfaatine de çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz diyebiliriz.

Teknolojinin son sistemini kullanarak tasarladığımız Et, Balık, Unlu Mamul Şok Odası için ürettiğimiz paneller kilit sistemine sahiptir ve böylece hava boşluğuna izin vermeyen bir yapıyla olası küf, mantar gibi olumsuz etkenleri önceden engeller. Sizlerin ürettiği veya işlediği her ürünün uzun dönemde muhafaza edilmesi adına, kullanım alanına uygun proje tarafınıza sunulur ve ileriye dönük de büyüme olasılığı göze alınarak gerekli hesaplamalara yer verilir. Projeye onay verdiğiniz an adınıza başlayacak çalışmalar, anahtar teslim şeklinde titizlikle sonuçlanmaktadır.