Soğuk Hava Depoları - Soğutma Cihazları - Endüstriyel Soğutma Sistemleri

+90 216 377 94 00 - 94 14 | info@novasogutma.com
TEKLİF AL

Soğuk Hava Deposu Nedir ?

Günümüzde teknolojinin gelişme göstermesi ile birlikte hayatımızda da birçok değişikliğe yer verilmiştir.

İlk olarak günlük hayatımızda kullanabileceğimiz ürünler yanı sıra bir de ticari amaçlı bizlere destek verebilecek alanların kullanım imkanının doğması, tabi ki bulunduğumuz sektörde daha verimli çalışma ve müşterilere istenilen özelliklerde ürün sunma olanağını doğurmaktadır. Yani baktığımızda günümüz şartlarında çok fazla tercih edilen ve kullanım alanları oldukça yaygın olan Soğuk Hava Deposu Nedir? Sorusunun, cevabını verebilmek de çok kolaydır. Şu şekilde açıklayacak olursak muhafaza edilmesi gereken gıda veya endüstriyel ürünlerin istenilen düşük sıcaklıklarda korunması ve ekonomik bir şekilde sağlığa uygun halde bekletilmesi durumunu kapsayan sistem olmaktadır. Uzun süreli olarak saklanarak günümüz şartlarına uygun şekilde tekrardan kullanıma geçilmesi durumudur. Buradaki amaç ise ürünlerin fire vermeden bekletilmesini sağlamak ve dayanıklılığını korumaktır.

Soğuk Hava Deposu Kullanım Alanları

Kullanmak isteyen veya ihtiyaç duyulan yerlerde soğutma alanlarının oluşturulabilmesi oldukça kolaydır. Dilerseniz bir alanı komple Soğuk Hava Deposu haline getirebilir veya alanınızın sadece bir kısmını kullanarak uygun duruma sokabilirsiniz. Yani tamamen sizlere bağlı olarak iş potansiyelinize ayak uydurabilecek şekilde tasarlanabilmektedir. Şartların elverişli olması durumlarında sahip olabileceğiniz alan için özel tasarımlı bölümler oluşturacağınızdan ötürü +15 ile -45 derecelerdeki soğutma aralıklarına kavuşabileceksiniz.

Soğuk Hava Deposu Yapımı ve Ürün Özellikleri

Hatırlatmak gerekirse tercih edilecek olan soğutma sistemleri kullanılacak ürün özelliklerine göre değişebilmektedir. Bundan dolayı hangi ürün için kullanmak istediğinizi belirliyor olmanız sizlere çok daha katkı sağlayabilir. İlk gün ki tazeliğe ve kaliteye ulaşabilmek adına olması gerekli bir durumdur. Kullanıcılarına son derece teknolojik kolaylıklar sunarak tasarlanan ürünler her zaman için isteklere çok daha iyi karşılık verebilecek şekilde hazırlanmaktadır. Yani istediğiniz performansı alabilmeniz ve memnun kalabilmeniz açısından önem teşkil etmektedir. Bunları göz önünde bulundurmanız sonunda ise Soğuk Hava Deposu Yapımı çok daha başarılı geçerek sizlere büyük kazançlar sağlayabilir.

Sizler oluşturulmasını istediğiniz alanı uzman kişilere göstermeniz durumunda projelendirilmeler büyük bir hassasiyetle devam ederek sizlere deponun muhafaza sürelerine bağlı olarak detaylara sahip soğuk hava sistemleri inşa edilecektir. Yani hem inşaat bölümünde, hem de yapım bölümünde tüm beklentileriniz anahtar teslim olarak sizlere iletilecektir. Güzel gelecek ve karlı yarınlar için acele edin...