Soğuk Hava Depoları - Soğutma Cihazları - Endüstriyel Soğutma Sistemleri

+90 216 377 94 00 - 94 14 | info@novasogutma.com
TEKLİF AL

Konteyner Şoklama Sistemleri

Özellikle gıda ürünleri başta olmak üzere sağlıkla ilgili çeşitli ürünlerin bozulmasını engellemek maksadıyla kişi ya da firma ihtiyacı baz alınarak çeşitli çözüm yolları bulunmuştur.

Bunlardan biri olan Konteyner Şoklama Sistemleri, konteynerin taşınabilir özelliği sayesinde ürünlerin istenen sıcaklıkta muhafaza edilmesine olanak tanımaktadır. Yük konteynerlerine uygulanan izalasyon ile soğutucu ekipmanlar sayesinde uzun süre konteynıra yüklenen ürünlerin korunması sağlanır. Eğer ki, konteyner jeneratör gibi bir güç kaynağı ile desteklenirse, bu durumda 7/24 verim alınan yani tam anlamıyla soğuk hava deposu elde edilmiş olunur. Uzman bir kuruluş tarafından konteyner şoklama sistemi temin edilirse, her çeşit ürünün yapısal sıcaklığı dengelenerek uzun vadede korunması sağlanabilinir.

Konteyner Şoklama Nedir?

İhtiyaç sahibinin taleplerine bağlı olarak da standart veya özel ebatlarda çözümün üretildiği Konteyner Şoklama Nedir? Dediğinizde, özel soğutma ekipmanları ve çift kademeli tip soğutma kompresörleriyle donatılan -40 dereceye kadar sıcaklıkta dondurma özelliğine sahip, bir diğer adıyla seyyar şok tünelidir diyebiliriz. Yani her çeşit sebze ve meyve üreticilerinden, birçok sektöre kadar kısacası ihtiyaç duyulan her alanda ürün muhafazasını sağlayan bir sistemi içermektedir. Bildiğiniz gibi günümüzde tüketmekte olduğumuz her besin maddesinin dış ortamda çok kısa bir ömrü vardır. Dolayısıyla bu ürünleri taze haliyle saklamak ve insanlara taze olarak ulaştırabilmek için sebze ile meyve üreticilerinin soğuk hava depolarına ihtiyacı vardır. İşte bu noktada Konteyner soğuk hava deposu ile birlikte kişilerin gereksinimine göre çeşitli öneriler sunulmaktadır.

Konteyner Şoklama Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Konteyner hangi boyutta olursa olsun fark etmeksizin taşınabilir özelliği barındırmasından ötürü merak edilen Konteyner Şoklama Sistemleri Nerelerde Kullanılır? İçin istenen her alanda kullanıma elverişli olduğu söylenebilinir. Mesela gemilerde, balıkhanelerde, restoranlarda, sebze ve meyve üretim alanlarında, et tesislerinde, unlu mamul alanlarında gibi akla gelen daha doğrusu ihtiyaç duyulan her alanda kullanılabilmektedir. Ancak konteyner şoklama sistemi kullanımındaki tek önemli husus, bu sistemi işinde uzman bir kuruluşa yaptırmanız gerçeğidir. Ancak bu sayede verim alabilir ve uzun vadede kullanım sağlayabilirsiniz. Amatör firmalardan alacağınız hizmet sonrasında beklediğiniz verimi alamayarak sorun yaşamanız büyük olasılıktır. Bu nedenle profesyonel bir hizmet alarak, ürünlerinizi soğutma isteminizi sorunsuzca gerçekleştirebilirsiniz.