Soğuk Hava Depoları - Soğutma Cihazları - Endüstriyel Soğutma Sistemleri

+90 216 377 94 00 - 94 14 | info@novasogutma.com
TEKLİF AL

Narenciye Soğuk Hava Deposu İmalatı

İnsan sağlığı için son derece önemli besin maddesi olan meyveler, takdir edersiniz ki dalından tonlarca bir anda toplanmakta ve bir anda da tüketimi mümkün olmamaktadır. 

Dolayısıyla portakal, greyfurt, nar, limon ve mandalina gibi gerek ekonomik gerekse vitamin değeri yüksek olan çeşitli meyvelerin dalındaki tazeliğini koruyabilmesi için üreticilerin soğuk hava deposuna ihtiyacı vardır.  Çünkü soğuk hava deposu meyvelerin içerdiği su oranı ile vitamin değerini kaybetmeden muhafaza edilmesine ön veren yapıları içerir. Bu nedenle ihtiyaç doğrultusunda işletme kapasitesine bağlı olarak Narenciye Soğuk Hava Deposu İmalatı yapmakta ve bunu üst düzey işçilik ile malzemeyle gerçekleştirmekteyiz. Firmamızın proje yöneticileri talep ettiğiniz soğuk hava deposu kurulumunu anahtar teslim şeklinde yapacak ve kurulan tesisten üst düzey verim almanız sağlanacaktır.

Portakal Soğuk Hava Deposu

Birçok kişinin bildiği gibi dalından koparılan meyveler ürün tasnifleme, işleme ve paketleme gibi çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra soğuk hava depolarında raf ömrünü uzatmak adına muhafaza edilmektedir. Bu işlem profesyonel tesislerde yapıldığı gibi üretici veya satıcı firma bünyesinde de yapılabilmektedir. Maliyeti düşürmek adına dışarıdan bir tesisten destek almak yerine firmanın kendi bünyesinde soğuk hava deposu oluşturmak, ileriye yönelikte kar marjını yükseltecek bir adım olacaktır. Bundan ötürü Portakal Soğuk Hava Deposu bünyesinde % 85-90 nem oranında 4 ila -7˚C arasında muhafaza edilmelidir. Ancak portakal depolanmasında kabukta küf gelişimi ile birlikte mumlama konusunda önlem alınması gereklidir. Bu küçük hatırlatmayı yaptıktan sonra firmamızın ihtiyaç duyduğunuz soğuk hava deposu konusunda en iyi şekilde sizlere destek olacağının altını çizer, anahtar teslim hizmet vereceğimizi de belirtmek isteriz.

Narenciye İçin Soğuk Depo

Ülkemizde meyve üretiminin son yıllarda artış göstermesi, dalından koparılan ürünlerin de tüketiciye taze şekilde ulaştırılabilmesi adına soğuk muhafazaya ihtiyacı da beraberinde getirmiştir. Farklı sıcaklıklarda muhafaza edilmesi gereken meyve çeşitleri, dalından koparıldığı andaki tazeliğine en yakın şekilde muhafaza edilmesine ön verilen bu depolar, hem üretici hem de satıcı firmanın kazancını bir hayli artırmaktadır. Dolayısıyla sahip olduğunuz ürünlerin raf ömrünü uzatmak adına Narenciye İçin Soğuk Depo imalatı konusunda bizlerle iletişime geçebilir, verim alacağınız bir soğuk tesisin kurulmasını sağlayabilirsiniz.