Soğuk Hava Depoları - Soğutma Cihazları - Endüstriyel Soğutma Sistemleri

+90 216 377 94 00 - 94 14 | info@novasogutma.com
TEKLİF AL

Soğuk Hava Deposu Nasıl Çalışır?

Teknolojinin bir hayli gelişme göstermesi üzerine çeşitli sektörlerde önemli bir yer edinen ve eskiden farklı yöntemlerle ihtiyaçlar karşılanırken şimdiki zamanda modern bir sistemi içeren soğuk hava depolarıyla sıklıkla karşılaşmaktayız.

Üretici firmaların ve tabi ki tedarikçilerin de olmazsa olmazı arasında bulunan Soğuk Hava Deposu Nasıl Çalışır? Sorusuna cevap olarak bu sistemde alanın içten ve dıştan özel malzemeler ve soğutucularla desteklendiğini söyleyebiliriz. Soğuk hava deposu tek bir odadan veya bölmelerle ayrılan odalardan oluşabilir. Muhafaza edilecek ürün ya da ürünler doğrultusunda tasarlanan ve düğmeler aracılığıyla ayarlanabilen sıcaklık özelliği eklenen bu sistem, kullanıcısına fazlasıyla kolaylık ve avantaj sağlamaktadır. Soğuk hava deposunda birden fazla farklı yapıda ürün korunacaksa, bölmeler özel panel kapılarla ayrılır ve her birinin kumandası farklı olup, istenilen sıcaklıkta ayarlanıp, kullanımı sağlanabilinir.

Soğuk Hava Depoları İle Ürünlerin Muhafazası

Birçok kişinin merak ettiği kısa süreli raf ömrüne sahip ürünlerin nerede ve nasıl muhafaza edildiği konusunu, bugün kaliteli bir yapıyla tasarlanan soğuk hava depolarıyla merak konusu olmaktan çıkmıştır. Bildiğiniz gibi önceden çeşitli ilkel yöntemlerle gıda ve ilaç gibi ürünlerin muhafazası kısa süreli de olsa yapılmaktaydı. Ancak bugünün koşullarında elde edilen Soğuk Hava Depoları ile ürünlerin doğal özelliklerine en yakın şekilde korunmaları sağlanmış ve üreticiden, tedarikçi ve tüketiciye varana dek yapılarını bozmadan ulaşması oldukça kolaya indirgenmiştir.

Gıda Üretimi Yapan Firmalarda Soğuk Hava Deposu 

Özellikle gıda üretimi ile tedarikini yapan firmaların depolama alanlarında mutlaka olması gerekli olan Soğuk Hava Deposu , ürüne bağlı olarak çeşitli sıcaklıklarda tasarlanmaktadır. Raf sistemiyle tasarlanan soğuk hava depoları ürünlerin rahat şekilde istiflenmesine ve bu sayede fire vermeden tüketiciye ulaşması sağlanmaktadır. Üretimden tüketime kadar olan süreçte ürünlerin fiziksel yapılarını korumakta önemli bir yere sahip olan soğuk hava depoları, kesinlikle uzman kuruluşlar tarafından ele alınması gereklidir. Kaliteli malzeme ve işçiliğin birleşimiyle, ürünler uzun vadede muhafaza edilmekte ve maddi zarar görmeden alıcısına gönderilmektedir. Özel paneller aracılığı ile içten ve dıştan izole edilen soğuk odalar, ürüne bağlı olarak -25˚C ile +8˚C arasında değişken ısı farklarına sahiptir.