Soğuk Hava Depoları - Soğutma Cihazları - Endüstriyel Soğutma Sistemleri

+90 216 377 94 00 - 94 14 | info@novasogutma.com
TEKLİF AL

Proses/İşletme Alanı Soğutma Nedir?

Gıda üreticileri, Restoran, otel, lokanta ve kısacası gıda sektörüyle ilgili işletmeler, sektörlerinin gerekliliği doğrultusunda soğuk hava depolarına ya da soğuk odaya ihtiyaç duymaktadırlar.

Bunun nedeni ise ürettikleri ürünlerin ya da depolamaları gereken ürünlerin bozulmasını engelleyerek yapılarına uygun koşullarda muhafaza işlemini sağlayabilmelerinden kaynaklıdır. Bildiğiniz gibi yaş sebze ile meyveler, süt ve et ürünleri gibi her çeşit gıda dış ortamda kısa sürede bozulmaktadır. Bu nedenle bozulmalarını engellemek amaçlı bir sistem kurulması ve gıdaların içerdiği su ve vitaminlerin kaybolmadan korunması gereklidir. İşte bu aşamada Proses/İşletme Alanı Soğutma Nedir? Merakınız için işletmelerin ihtiyacına yönelik kurulan soğuk oda veya soğuk depolarda mevzuat gereğince kullanılan kaliteli ve güvenli alan soğutucu cihazlar aracılığı ile gıda ürünlerinin işlenmesinden paketlenmesine varana dek ürünlerin korunmasını gerçekleştiren sistemi içerir diyebiliriz.

Proses Soğutma Ne İşe Yarar?

Gıda işleme sürecinde gıdaların korunması için yeterli koşullar oluşturulmadığında normal olarak gıdalar gün be gün bozulmaya başlar ve çok geçmeden tüketilemez bir hale gelerek üretici firmanın zararı söz konusu olur. İşte bu nedenden ötürü tasarlanan soğuk oda ve soğuk depolarda proses soğutma cihazları kullanılarak, alanın daha sağlıklı ve verimli bir hal alması sağlanmaktadır. Dolayısıyla Sizlerin Proses Soğutma Ne İşe Yarar? Sorularınıza karşın gıda ürünlerinin işleme, parçalama, hazırlama ve paketleme bölümlerinde gerek personelin soğuk alandan olumsuz etkilenmemesi gerekse gıda ürünlerinde bakteri oluşmamasını sağlar cevabını verebiliriz.  Bu sistem işletmenin isteğine bağlı uygulayacağı bir işlem olmamakla birlikte açık gıda ürünü işleyen her işletmenin gıda mevzuatı gereğince sahip olması zorunlu bir işleyiş olduğunun da altını çizmek isteriz.

Proses Soğutma Nerelerde Kullanılır?

Hijyenik bir ortam oluşturmada en etkili çözüm yolu olan Proses Soğutma Nerelerde Kullanılır? Diye soracak olursanız, Et Tesislerinde, Parçalama Alanlarında, İşleme Alanlarında, Unlu Mamullerde, Ürün Hazırlama Alanlarında ve daha pek çok noktada kullanılmaktadır. Kaliteli bir projelendirme için kuruluşumuz ile iletişime geçerek en iyi hizmeti alabilir ve ürünlerinizin uzun vadede yapısının bozulmadan tesisinizde işlenerek çıkışının yapılmasını sağlayabilirsiniz.