Soğuk Hava Depoları - Soğutma Cihazları - Endüstriyel Soğutma Sistemleri

+90 216 377 94 00 - 94 14 | info@novasogutma.com
TEKLİF AL

Şok Odası İmalatı

Kişi isteğine bağlı olarak istenilen ebat ve ölçüler doğrultusunda -18 ila -40 derece içeren özelliklerde Şok Odası İmalatı yapılabilmektedir. 

Ancak üretim öncesinde şok odası için kullanılacak malzemelerin kalite düzeyine muhakkak dikkat edilmeli ve tüm işlemler titizlikle yürütüldüğünden emin olunmalıdır. Şok odası için tasarlanan projeye uygun nitelikteki malzemelerin kalite standartlarının üst düzeyinde olması kullanım sürecindeki verim için önemlidir. Sandviç tipi kilitli soğuk oda paneli ve şoklanacak ürün özelliğine bağlı uygun olan kalınlığın sağlanması, izotermik kapılar, yüksek kalite içeren izolasyon gibi birçok detay proje aşamasında sunulur ve üretim projeyle bire bir şekilde yapılır. Dolayısıyla her ayrıntı kişi isteğine bağlı ve tabi ki en önemlisi muhafaza edilecek ürünlere uygun şekilde tasarlanarak hayata geçirilir.

Şok Odası Ne Amaçla Kullanılır?

Şoklama işlemi muhafaza edilecek ürünlerin çekirdek tazeliğini korumak amaçlı yapılan bir uygulamadır. Ürün en taze halindeyken -40 derece şoklama yapılır ve böylece çekirdek sıcaklığında dondurulan ürün cinsine bağlı olarak belli bir süre ardından -18 derece içeren soğuk hava deposunda muhafazaya alınır. Muhafaza edilecek ürünün direk olarak -18 derecede yavaşça donması sağlanabilir ama bu işlem Şok Odası içinde olduğu gibi ürünün tazeliğinin korunmasını sağlayamaz. Dolayısıyla uzun süreli korunacak ürünler öncelik olarak şoklanmalı ve sonrasında fiziksel yapısının ön verdiği sürede soğuk hava deposu bünyesinde ihtiyaç duyduğu sıcaklık ile taze şekliyle korunmalıdır.

Şok Odası Fiyatları

Dondurulacak ve dondurulmuş ürünler için kullanılan şoklama odaları, ürünlerin tazeliğinin bozulmamasında oldukça önemli bir yere sahiptir. Eğer ki, bir ürün fiziksel yapısı el veriyor ve uzun dönem muhafazaya uygunluk sağlıyor ise bu aşamada ürünü içerdiği özellikler kaybolmadan muhafaza etmek gerekir. İşte bu noktada devreye giren şoklama işlemi, belirttiğimiz gibi -40 dereceye kadar hızlı şekilde ürünü dondurmakta ve bu sayede çekirdek ısısındaki tazeliğini korumaktadır. Böylesine bir sistemi içermesinden ötürü bugün birçok kişinin ihtiyaç duyduğu bu uygulama, normal olarak bireylerin Şok Odası Fiyatları hakkında merakını doğurmaktadır. Fakat bu konuda standart bir rakam uygulamasının olmadığını söyleyebiliriz. Kişiye özel yapılan projelerde ihtiyaç doğrultusunda hizmet verilmekte olup, bu ölçüde fiyatlandırma yapıldığını belirtebiliriz.