Soğuk Hava Depoları - Soğutma Cihazları - Endüstriyel Soğutma Sistemleri

+90 216 377 94 00 - 94 14 | info@novasogutma.com
TEKLİF AL

İstanbul Soğuk Hava Deposu

Tasarlanan soğuk hava deposunun projesinde en önemli husus ihtiyacı karşılayacak özelliklere sahip panel seçimi yapmaktır. 

Panel tercihinizi modüler ve kilit sistemi içeren modellerden yana yaparsanız, ileri dönemde İstanbul Soğuk Hava Deposu olarak oluşturduğunuz bir alanı İstanbul’da değil de başka bir ilde işletmek istediğinizde oldukça kolay şekilde söküp tekrardan kurulumunu yaptırabilirsiniz. Ayrıca panel kalınlığının da önemli bir unsur olduğunu unutmamanız gereklidir. Endüstriyel soğuk hava depolarında genellikle 5cm’den 18cm’e kadar üretilen kalınlıktaki panellerin kullanımı tercih edilir. Soğuk odada ısı seviyesi azaldıkça yani soğuma seviyesi yükseldikçe panellerin kalınlığı da artmaktadır. Bu nedenle soğuk hava deposu kurmak istediğinizde öncelikle hangi ürünleri muhafaza edeceğiniz ve ileride hangi ürünleri edebileceğinizi göze alarak en verimli tesis için proje isteminiz sizler için en doğru sonuçları içerecektir.

Soğuk Hava Deposu

Soğuk hava depoları dış ortamdan nem ve ısıya karşı yalıtılmış alanlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Yani sıcaklık ve sıcaklığa bağlı nem oranını korumanın amaçlandığı Soğuk Hava Deposu, içerisinde muhafaza edilecek ürünlerin fiziksel yapılarına göre ısı derecesine tabi tutulur ve ürünlerin normal raf ömürlerinin olabildiğince uzaması sağlanır. Bu yöntem ürünlerin içerdiği değerlerin kaybolmadan saklanmasını sağladığından ötürü üreticiden tedarikçi ve hatta tüketiciye kadar kazanç sağlamaktadır diyebiliriz. Çünkü soğuk hava depolarında çoğunlukla gıda ve ilaç ile medikal ürünler muhafaza edilmektedir. Eğer ki bu sistem olmasaydı ürünler çok çabuk bozulur ve bu günkü kadar fazla üretme imkanı da oluşmazdı. Dolayısıyla her bakımdan avantaj içeren soğuk hava depoları, sadece uzman kişiler tarafınca projelendirilip, üretilir ve kurulursa verim sağlayacağı da bilinmelidir.

İstanbul’daki Soğuk Hava Depoları

Soğuk hava tesislerinde bildiğiniz gibi unlu mamullerden et ürünleri ve sebze ile meyvelere varana dek her çeşit gıda ürünü ile birlikte ilaç ve medikal ürünler de muhafaza edilmektedir. Ancak bu ürünlerin her birinin korunma koşulları bulunmaktadır. Özellikle yaş sebze ile meyvelerin yapısında %80 ila 90 oranında su barındırıyor olması, muhafaza sürelerinde bu suyun korunması için kesinlikle ısı ve nem dengesinin ayarlanması gereklidir. İşte bu noktadan bakıldığında İstanbul’daki Soğuk Hava Depoları oldukça kaliteli düzeyde kurulmuş ve kişiye istenilen verimi sağladığı görülmüştür. Sizlerde İstanbul ve herhangi bir noktada profesyonel bir hizmet almak isterseniz bizlere ulaşabilir, kalitenin ayrıcalığını her mevsim muhafaza edebileceğiniz ürünlerinizle yaşayabilirsiniz.