Soğuk Hava Depoları - Soğutma Cihazları - Endüstriyel Soğutma Sistemleri

+90 216 377 94 00 - 94 14 | info@novasogutma.com
TEKLİF AL

Peynir Soğuk Hava Deposu

Yaz-kış fark etmeksizin sürekli tüketilen peynir çeşitleri, bildiğiniz gibi normal hava koşullarında çok kısa bir sürede yapısal bozulmaya uğramaktadır.

Yani bir marketten alınan bir kalıp peynir, en fazla 10 gün gibi bir süre zarfında tüketilmediğinde kokmaya başlar ve yenmeyecek duruma gelir. Dolayısıyla market reyonlarında taze şekilde peynir bulundurmak için üretici firmaların Soğuk Hava Deposu edinmesi gereklidir. Aksi durumda hiçbir zaman taze süt ürünleri bulmak mümkün olmayacak ve üretilen her çeşit peynir tüketicinin elinde kalarak ciddi bir maddi kayba yol açılacaktır.  Süt ürünlerinin başında gelen peynir ürününden yüksek verim alınması için saklama süresi doğrultusunda doğru bir soğuk muhafaza zincirinin oluşturulması önemlidir.

Süt Ürünleri Soğuk Depolama

Hemen herkesin bildiği gibi süt ürünleri diğer gıda gruplarına nazaran çok daha hızlı bir şekilde fizyolojik yapılarında bozulma gösterir.

Bunun nedeni ise sütlü gıdaların içerdiği mikroorganizmalardır. Dolayısıyla ürün belli bir derecenin altında muhafaza edildiğimde bu mikroorganizmalar harekete geçer ve ürünün küflenme ve çürümesiyle bozulmasına yol açar. İşte bu istenmeyen durumun oluşmaması için tasarlanan Soğuk Hava Deposu, peynir ve benzeri süt mamullerinin uzun dönem korunmasını ve taze şekilde tüketiciye ulaştırılmasını sağlar. Peynirin her çeşidi 0 Cﹾ ile 5Cﹾ arasında uzun bir süre korunabilir. Kısacası Soğuk Hava Deposu avantajı ile üretici başta olmak üzere aracı firmalar kar elde edebilirken, tüketiciler de taze gıda yiyebilmektedirler.

Peynir Soğuk Hava Depoları

Kahvaltının vazgeçilmez bir besin kaynağı olan peynir, mevsim veya öğün ayırt etmeden gün içinde istenildiği anda tüketile bilinir. Dolayısıyla insanların taze ve ağız tadıyla bu besin maddesini tüketmesi için üreticilerin ya da aracı firmaların bünyesinde soğuk zincir oluşturması gereklidir. Doğru koşullarda saklanan süt grubu ürünlerde kesinlikle bir bozulma görülmeyeceğinden ötürü üretimde verilen emek boşa gitmeyecektir. Bu noktada firmamız emeğinizin karşılığını tam anlamıyla alabilmeniz adına sizlere en iyi kalitede Soğuk Hava Deposu kurmakta ve bunu anahtar teslim şeklinde projelendirerek, kullanıma hazır vaziyette teslim etmektedir. Bu yüzden ürünleriniz bozulmadan, ciddi zararlar görmeden firmamızla iletişim kurabilir, sizler için en iyi çözüm yollarının sunulmasına ön verebilirsiniz.