Soğuk Hava Depoları - Soğutma Cihazları - Endüstriyel Soğutma Sistemleri

+90 216 377 94 00 - 94 14 | info@novasogutma.com
TEKLİF AL

İlaç ve Aşılar İçin Soğuk Hava Depoları

7’den 70’şe bugün her bireyin zaman zaman hafif ya da ağır hastalıklar geçirdiğini ve bu hastalıkları sadece ilaç ve aşı gibi tedavi ürünleriyle geçirebildikleri düşünülürse, ilaç işe aşıların insan yaşamındaki öneminin hayati olduğunu vurgulayabiliriz. 

Dolayısıyla bu tıbbi ürünlerin üretim sonrasında ısı, donma ve ışık gibi etkenlerden olumsuz yönde etkilendiğini ve çabuk bozulabilen bir yapıya sahip olduklarını göze alırsak, muhafazalarının sağlanması için belli sıcaklığı içeren soğuk odalara ihtiyaç duyulduğunu belirtebiliriz. Bundan ötürü İlaç ve Aşılar İçin Soğuk Hava Depoları üretilmekte ve ürünlerin yapısal bir bozukluk geçirmeden korunmasına ön verilmektedir.

İlaçlar İçin Soğuk Hava Odaları

Soğuk zincir olarak da adlandırılan soğuk hava depolarında ekonomik değeri yüksek olan ilaçlar yapısal özelliklerine bağlı olarak belli sıcaklıklarda ve steril ortamda muhafaza edilmektedir. Takdir edersiniz ki, İlaçlar İçin Soğuk Hava Odaları tasarlanırken malzeme kullanımı ve işçilik son derece önem teşkil etmektedir. Standart malzeme kullanımıyla standart ölçülerin yanı sıra özel üretimin de yapıldığını belirtmek isteriz. İlaç soğuk hava depolarında kullandığımız malzeme ile genel teknik özellikler konusunda firmamızla iletişim kurabilir ve detaylı olarak bilgi alabilirsiniz. Hatta arsa konumu, risk analizi ve benzer konularda da proje yöneticilerimizden görüş alabilir, en iyi şekilde soğuk zincirinizin oluşmasını firmamız aracılığıyla sağlayabilirsiniz.

Aşılar İçin Soğuk Hava Odaları

Soğuk muhafaza hususunun en önemli parçası kuşkusuz insandır. Dolayısıyla insan sağlığına uygun koşullarda muhafaza edilecek ürünün yapısal bir sıkıntıya uğramadan korunması oldukça mühimdir. Bu nedenle Aşılar İçin Soğuk Hava Odaları üretilirken kati suretle bu işi uzman kişiler ele almalı ve en doğru koşullarda üreterek ihtiyaç sahibine sunmalıdır. Mesela, aşılar soğuk odada raf sistemiyle stoklanmalı ve raflar duvara mesafeli olarak konumlandırılmalıdır. Ayrıca aşı muhafazasında net hacim brüt hacmin yarısı kadar olması gerektiğinden ötürü odada gereksiz hiçbir stok tutulmamalıdır. Bu gibi önemli hususlar ele alınarak anahtar teslim şekilde projelendirilecek olan soğuk hava depolarında sizlere en iyi şekilde hizmet verecek olan firmamız, her çeşit soğuk oda deposu konusunda tarafınıza yardımcı olacaktır.