Soğuk Hava Depoları - Soğutma Cihazları - Endüstriyel Soğutma Sistemleri

+90 216 377 94 00 - 94 14 | info@novasogutma.com
TEKLİF AL

Meyve Ve Sebzelerin Soğuk Hava Depolarında Saklanma Süreleri

Bilindiği üzere her meyve sebzenin saklama süreleri farklılık yaratacağı için kendine özgü saklanma koşulları bulunmaktadır.

En iyi şekilde depolanabilmelerini sağlayan belli bir sıcaklıkları ve bağıl nemleri mevcuttur. Bundan dolayı aynı meyve sebzelerin optimum olarak tercih ettikleri depo istekleri, çeşidine ve yetiştirildikleri ekolojik koşullara bağlı olarak değişmektedir. Yani bu gıdalar için tercih edilen Meyve Ve Sebzelerin Soğuk Hava Depolarında Saklanma Süreleri birkaç günden başlayarak 5 veya 6 aya kadar çıkabilecektir. Bu özellikleri dikkate alarak ürünlerinizin özelliklerine uygun olacak soğuk hava depolarına sahip olmanız daha mantıklıdır. Fakat belli bir süre geçtikten sonra da ürünlerin bozulmaya başlayacağını fark edebileceğiz.

Soğuk Hava Depoları

Kullanım alanları bakımından oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan soğuk depolar, marketler zincirinden başlayarak et ve et ürünleri tesislerine kadar, süt ve süt ürünleri imalatına kadar, ilaç ve tıbbi ürünlere kadar, sebze ve meyve gıdalarına kadar her alanda kolaylıkla tercih edilebilir. Söz konusu durum ürünlerin sağlıklı bir şekilde ilk gün ki tazeliğini koruması açısından tercih edildiği için bozulmalarını engellemek için kullanılmaktadır. Bunların başarılı bir şekilde sonuçlanmasından sonrada işletmenin daha da büyük karlara geçerek ticaretinin ilerlemesine sebep olmaktadır. Hemen hemen her yerde Soğuk Hava Depoları ile karşılaşmakta ve o depolarda muhafaza edilen gıda veya ürünlere sahip olmaktayız.

Endüstriyel Soğutma Sistemleri

Soğutma sistemlerinin oldukça geniş alanlarda yer aldığını belirterek bir de ürünlerin özelliklerine göre de değişkenlik sağlayacağını belirtebiliriz. Günümüzde birçok alanda tercih edilen Endüstriyel Soğutma Sistemleri daha çok tavuk ve et kesimhanelerinde, dondurma tesislerinde, muz depolama ve olgunlaştırma odalarında sıklıkla karşılaşabilirsiniz. Özel projelendirmelerin yapılması sonucunda anahtar teslim olarak sizlere verilen bu sistemlerden çok memnun kalacağınızı belirtebiliriz. Sizlerin tercih ettiği metre kareye bağlı olarak istediğiniz amaçlara uygun olacak bir şekilde meydana getirilmektedir. Sizlerin ürün kapasitesi için de kullanacağınız sıcaklık dereceleri de ayrıca hesaplanmaktadır. Yani sizler istediğiniz anda istediğiniz dereceye sahip olarak ürünlerinizi koruyabileceksiniz. Doğru bilgi ve güvenilir adres için bizlerle iletişimde kalmayı unutmayınız.