Soğuk Hava Depoları - Soğutma Cihazları - Endüstriyel Soğutma Sistemleri

+90 216 377 94 00 - 94 14 | info@novasogutma.com
TEKLİF AL

Soğuk Hava Depoları Hakkında Bilgi

İlk olarak gıda sektöründe karşımıza çıkarak bir de endüstriyel alanlarda da kendini gösterdiğini bilmekteyiz.

Yani sebze ve meyve gibi, ilaç ve tıbbi malzeme gibi ürünlerin korunmasında ve saklanmasında büyük bir payı olan Soğuk Hava Depoları Hakkında Bilgi sadece bununla da sınır kalmamaktadır. Yani kendini günden güne yenileyerek geçmişten günümüze kadar gelebilmeyi başarmıştır. Şöyle açıklık getirecek olursak kullanacağımız alanlarda oluşturacağımız ve ürünlerin özelliklerine göre tercih edeceğimiz uzun süre boyunca bozulmalara karşı alınan önlemlerin yanı sıra bir de belirlenen sıcaklık içerisinde donmuş veya soğuk kalmasını sağlayan durumun adı olarak bilinmektedir. Yani soğuk hava depoları hayatımızın her bir köşesinde karşımıza çıkarak kendini hatırlatmayı başarmaktadır.

Bu ayrıntılarda önemli olan ürünlerin hangi sıcaklıklara bağlı olarak saklanmak istemeleri ve ne kadar süreli olarak korunmaları durumu olmaktadır. Hayatımızın her alanında görmeye alışık olduğumuz fakat belki de özellikleri hakkında bilgi sahibi olamadığımız Soğuk Hava Depoları gıda sektörünün bir numaralı yardımcısı olmaktadır. Küçük ya da büyük ayırt etmeksizin istenilen ebatlarda hızlı bir şekilde projelendirilerek üretilebilmektedir. Söz konusu olan hizmette sınır ve kusur tanımamak olunca müşteri memnuniyetlerinin de zirve yaptığını görebilmekteyiz. Merkezi sistem özelliklerine bağlı olarak da tüm alanlarınız hızlı bir şekilde değiştirilebilir. Fakat alanınız küçük olması durumlarında da sadece beklentilerinizi karşılayabilmeniz için çözümler üretilebilmektedir.

Geniş çerçeveden bakarak kullanım alanları veya tercih edilen ayrıntılara yer verecek olursak et ve et ürünleri için yapılan soğuk hava depoları oldukça kullanışlıdır. Devamında da sebze, süt ve süt ürünleri için devam etmekle birlikte balıklar ve deniz ürünleri için, pastaneler için, dondurma grupları için ve son olarak da ilaç, tıbbi malzemeler, kimya sanayi ve laboratuvarlar için kendini tekrar edebilmektedir. Tüm bunlar kullanılması uygun görülen alanlarda itinalı bir şekilde saklanması ve sağlığa uygun hale getirilmesi için gereklidir. Diğer bir adı ile de Buzhane diyebileceğimiz görevi görerek ürünlerde fire vermeyi engellemektedir. Sıcaklık dereceleri ise +15 den başlayarak -5 dereceye kadar değişmektedir.