Soğuk Hava Depoları - Soğutma Cihazları - Endüstriyel Soğutma Sistemleri

+90 216 377 94 00 - 94 14 | info@novasogutma.com
TEKLİF AL

Et Soğuk Hava Deposu İmalatı

Firmamız Novacold özel üretim ve standartlara uygun ebatlarda düşük enerji sarfiyatı ile yüksek kalite içeren soğuk oda sistemlerini sizler için tasarlamaktadır. 

Son derece özen ve titizlik gerektiren Et Soğuk Hava Deposu İmalatı konusunda da yine canlı kesimden etin işlenmesi, soğuk hava deposunda muhafazaya alınması sürecine kadar her aşamada sizlere yardımcı olmakta ve olabilen en iyi koşullarda soğuk tesisinizin tasarlanmasını sağlamaktadır. Soğuk hava deposu makineleri ve ekipmanları hususunda da kapasitenize uygun öneriler ile muhafazaya alacağınız üründen yüksek verim almanıza katkı sağlayacak olup, işletme maliyetinizin en aza çekilmesi ve alt yapınızın iyileştirilmesi gibi pek çok konuya çözüm getirecektir.

Et Soğuk Hava Deposu Nedir?

Et ve tavuk ürünleri kesimden sonra çok çabuk bozulabilen ve hastalık kapabilen bir yapıda olduğundan ötürü belli sıcaklıkta muhafaza edilmelidir. Dolayısıyla Et Soğuk Hava Deposu Nedir? Dediğinizde 0˚C ile -1,7˚C sıcaklığa sahip muhafaza alanıdır diyebiliriz. Soğuk odalar etin kararmasını ve tabi ki mikrobun bulaşmasını engelleyerek, uzun dönem sağlıklı şekilde korunmasını sağlamaktadır. Ayrıca kırmızı ete oranla daha hızlı bozulan yapıya sahip tavuk eti de soğuk hava deposu aracılığıyla muhafaza edilmekte, kesimden sonra bozulmadan tüketiciye ulaştırılabilmektedir. Firmamız kapasiteniz doğrultusunda sizlere en uygun projelendirmeyi yapabileceği gibi ileriye yönelik kapasitenizi genişletme ihtimalinizi de düşünerek, isterseniz kapasite artırımına uygun olarak projenizi hayata geçirecektir.

Et İçin Soğuk Odalar

Kırmızı et ile tavuk eti kesimden hemen sonra dış etkenlerden bir hayli fazla etkilendiğinden ötürü belli koşullarda kesilmeli, parçalanmalı ve muhafazaya alınmalıdır. Gözle görülmeyen mikroplar ete bulaşırsa hızla yayılacak ve etin hastalıklı bir hale dönüşmesine neden olacaktır. Bu durumu engellemek adına Et İçin Soğuk Odalar tasarlanmakta ve kesimden sonra işlenen et soğuk odalarda istenen sürede korunmaktadır. Bunu en iyi şekilde sağlayabilmeniz adına firmamız proses işleme alanları, şok odaları, soğuk muhafaza, donuk muhafaza ve parçalama alanları şeklinde ihtiyacınıza yönelik et soğuk hava tesisini sizlere sunmaktadır. Dilediğinizde bizlerle arayabilir, proje yöneticilerimizle detaylı olarak görüşme yapabilirsiniz.