Soğuk Hava Depoları - Soğutma Cihazları - Endüstriyel Soğutma Sistemleri

+90 216 377 94 00 - 94 14 | info@novasogutma.com
TEKLİF AL

Et Tesisi Soğuk Hava Depoları

Bildiğiniz gibi insanların sağlığıyla yakından ilgili olan gıdaların üretiminden tüketiciye varana dek olan aşamalarının her biri titizlikle ele alınmalı ve herhangi bir şekilde sağlığa zararı dokunmayacak koşullarda korunarak tüketiciye ulaştırılması gereklidir.

Bu doğrultuda gıda mevzuatı gereğince et ürünlerinin kesiminden işlenme süreci ve hatta soğuk hava deposunda saklanma koşullarına kadar dikkat edilmesi gereken önemli hususlar barındırdığını söyleyebiliriz. Şöyle ki, kesilen hayvan etinde hiç mikroorganizma olmasa dahi kesiminden hemen sonra yani çok kısa bir sürede mikrop bulaşması büyük ihtimal olacağından kesilen hayvan eti 0˚C ile -1,7˚C içeren soğuk koşullarda korunmalıdır. Kısacası kırmızı et ve tavuk eti kesildikten sonra Et Tesisi Soğuk Hava Depoları bünyesinde muhafaza edilmelidir. Bu işlem etin kararmamasını sağlayacağı gibi aynı zamanda herhangi bir mikrobun bulaşmasını da engelleyecektir.

Et Entegre Tesisi Soğuk Hava Deposu

Hayvan eti dış etkenlerden çok kısa bir sürede etkilenmekte olduğundan ötürü profesyonelce yapılan kesim işleminin ardından yine profesyonelce hazırlanan Et Entegre Tesisi Soğuk Hava Deposu içinde korunmaya alınmalıdır. Bizler bu konuda uzun yıllar boyunca kazandığımız tecrübelere dayanarak tarafınıza sunacağımız projede inşaatın alt yapı hazırlığı, soğuk hava deposunun projelendirilmesi, işletme maliyetinin düşürülmesi, yatırım maliyet analizi ve soğutma cihazları gibi her ayrıntıda destek veriyor ve en iyi şekilde ihtiyacınıza çözüm getiriyoruz. İleriye dönelik kapasitenizi artırma durumunuzu göze alarak hazırlayacağımız projeye onay verdiğiniz takdirde anahtar teslim tesisinizi kuruyor ve sağlıklı şekilde kullanımınıza ön veriyoruz.

Soğuk Hava Deposu

Her çeşit ürünün depolama şartları göz önünde bulundurularak tasarlanan ve risk faktörleri en iyi şekilde analiz edildikten sonra sizlere sunulan Soğuk Hava Deposu projelerinde bünyemizde bulunan mühendislerimiz sizlerin menfaatini gözeterek en iyi şekilde sunumlarını gerçekleştirmektir. Bildiğiniz gibi ürünlerin fiziksel yapısına bağlı olarak değişkenlik gösteren muhafaza ısı ölçülerinde, soğuk odalar verim alacağınız düzeyde soğutucu ekipmanlarla donatılır ve bu sayede sorunsuzca uzun vadede muhafaza işlemini gerçekleştirmenize zemin hazırlanır. Her ürünün farklı saklama koşulları olduğunu düşünürsek, tarafınıza bu yönde ihtiyacınız olan soğuk hava tesisini her ayrıntısıyla planlayarak kurabileceğimizi belirtmek isteriz. Bu konuda bizlere ulaşmanız ve isteklerinizi belirtmeniz, iyi bir tesise sahip olmanız için yeterli olacaktır.