Soğuk Hava Depoları - Soğutma Cihazları - Endüstriyel Soğutma Sistemleri

+90 216 377 94 00 - 94 14 | info@novasogutma.com
TEKLİF AL

Soğuk Oda Depoları Nasıl Çalışır?

Günümüzde teknolojinin gelişme göstermesi ile birlikte yeniliklerinde hayatımıza girdiklerini görmekteyiz.

Özellikle gıda sektörü için son derece önemli ve gerekli olan uygulamaların sınırlı kalmadığını bilerek soğuk odalarında eksiksiz bir şekilde kullanıldığına şahit olmaktayız. İmalatçıların ve tedarikçilerin olmazsa olmazları arasında olan Soğuk Oda Depoları Nasıl Çalışır? Sorusunun cevabı ise bu odalar içten ve dıştan olacak şekilde soğutma makineleri ile kaplıdır. Kurumunda gerçekleşen ve düğmeler aracılığı ile sıcaklık derecelerinin ayarlanabiliyor olması oldukça kolaylık sağlamaktadır. Bölmelerin kapıları olan ve içerisinin ısı derecesi bakımından da belli bir dereceye ayarlanmış olması kullanım kolaylıkları sağlamaktadır. Kısacası hangi ürün için kullanılacağı belirlenerek ona göre ısı ayarı verilmesi çok önemlidir.

Soğuk Hava Deposu

Her zaman için merak ettiğimiz ve özellikle de görme konusunda meraklı olduğumuz durumlardan bir tanesi de günlük olarak tüketilen ürünlerin nerede muhafaza edildiği bilgisidir. Üretim gerçekleştiren veya toptan işi ile uğraşan firmaların imalat bölümlerinde veya perakende bölümlerinde olması gereken en önemli ihtiyaçları tatbikîde Soğuk Hava Deposu olmaktadır. Bu depo ürünlerin belli bir ısı içerisinde kalmasını sağlayarak bozulmalarını önlemekte ve yerine ulaştırana kadar da sağlam bir şekilde muhafaza edilmesini sağlamaktadır. Depoların içlerinde yer alan raf sistemlerinden dolayı da oldukça kolay kullanıldığı görülmektedir. Ürünler güzel bir şekilde istiflenerek fire verilmesi engellenmekte ve tüketiciye sağlıklı bir şekilde ulaştırılmaktadır.

Soğuk Hava Deposu Maliyeti

Hem yurt dışında hem de ülkemizde üretimleri yapılan soğuk odaların yapılacağı alana göre değişkenlik sağladığını bilmekteyiz. İhtiyaçlar karşısında hangi iş alanında kullanılacağı belirlendikten sonra ister seyyar olanlarında, isterseniz de sabit olanlarında yaptırabilirsiniz. Şöyle açıklık getirecek olursak merak edilen Soğuk Hava Deposu Maliyeti tek fiyattır diyemeyiz. Ölçülerine ve kapasitesine göre bir de kullanılacak olan ısı derecesine göre maliyeti çoğalabilir veya azabilir olarak bilinmektedir. Mümkün olduğunda bir sefer yaptıracağınızdan dolayı oldukça konforlu olmasına ve kapasite derecesinin yüksek olmasına özen göstermelisiniz. Uzun süreli kullanım sağlayacağınızdan dolayı da sizlere kazandırmış olduğu iş karlarından dolayı da çok fazla gözünüze gözükmeyeceğini belirtebiliriz.