Soğuk Hava Depoları - Soğutma Cihazları - Endüstriyel Soğutma Sistemleri

+90 216 377 94 00 - 94 14 | info@novasogutma.com
TEKLİF AL

Ekonomik Fiyat Soğuk Hava Deposu

Soğuk hava deposuna ihtiyacınız var ve bunu uygun fiyatlı edinmek istiyorsanız, açıkçası komik rakamlara kurulan soğuk odalardan verim alınmadığını belirtmek isteriz. 

Malzemeden çalarak cüzi miktarlara kurulan tesislerden istenen verimin alınamayışı, takdir edersiniz ki sizleri ciddi maddi kayıplara sürükleyecektir. İstediğiniz Ekonomik Fiyat Soğuk Hava Deposu için kaliteden şaşmamanız, başlangıçta sizlere pahalı bir işçilik gibi gelse bile ileri dönemde oluşturacağı ekonomik kullanım koşullarıyla kesinlikle kazanç elde etmenizi sağlayacaktır. Bildiğiniz gibi soğuk hava tesislerinde her çeşit ürünün muhafazası yapısına bağlı olarak belli sürelerde gerçekleştirilmektedir. Ancak bu soğuk odaların belli ısı ve nem dengesinin korunması gerekli olup, bu da sadece kaliteli bir işçilik ve profesyonel tasarımla elde edilecektir.

Ekonomik Soğuk Hava Depoları

Ekonomik şekilde kullanabileceğiniz bir soğuk hava tesisi kurabilmeniz için muhafaza edeceğiniz ürünlere bağlı olarak merkezi ya da bire bir olmak üzere projelendirilmiş bir kurulum hizmeti alabilirsiniz. Ancak tesisinizde hangi ürünlerin yanı hangi yapıdaki ürünlerin muhafazaya alınacağını, fiziksel yapılarının birbiriyle uyumlu olup olmadığını ve bu ölçüde merkezi soğutma mı yoksa bire bir soğutmamı gerektiğine doğru karar vermeniz önemlidir. Kurulacak olan tesiste ısı izolasyonu, ısı ekipmanları, buhar difüzyonu gibi önemli ayrıntılar kalite standardı en üst seviyede tasarlanarak yapılmalıdır. Ancak bu sayede Ekonomik Soğuk Hava Depoları oluşturulabilir ve fiziksel yapısına uygun olarak uzun vadede sorunsuz kullanım sağlanabilir.

Soğuk Hava Depoları

Normal saklama süresinden daha uzun vadede korunması istenen ürünlerin donmuş ya da soğuk olarak muhafaza edilmesini sağlayan alanlara bildiğiniz gibi Soğuk Hava Depoları denmektedir. Bu alanlarda ürüne bağlı sıcaklık ve nem dengesi oluşturularak, özellikle gıda maddelerinin içerdiği su, vitamin ile mineraller en az kayıpla korunmakta olup, tüketiciye sağlıklı bir şekilde ulaştırılabilmektedir. Böylece hem üretici hem de tedarikçi firma zarar etmediği gibi aynı zamanda tüketici de her mevsim sağlıklı ürün tüketebilmektedir. Bunu sağlamak isteyen firmalar için tarafımızca en iyi şekilde soğuk hava tesisleri tasarlanmakta ve istenilen yere istenilen büyüklükte kurulumu yapılmaktadır.