Soğuk Hava Depoları - Soğutma Cihazları - Endüstriyel Soğutma Sistemleri

+90 216 377 94 00 - 94 14 | info@novasogutma.com
TEKLİF AL

Elma Soğuk Hava Deposunda Kaç Derecede Saklanır?

Ülkemizde yetişen elma çeşitleri muhafazaya elverişli bir yapıda olduğundan ötürü doğru koşulların oluşturulması durumunda tazeliğini koruması günümüz şartlarında mümkün kılınmıştır. 

Dolayısıyla merak ettiğiniz Elma Soğuk Hava Deposunda Kaç Derecede Saklanır? İçin 5 ila 12 ay gibi bir süre boyunca 0˚Cile 3˚C sıcaklıkta %90-95 nem oranında saklanır diyebiliriz. Ancak elmaların iri olanları depolamaya dayanıklı değildir. Küçük olanları ise ekonomik değildir. Bu nedenle 55 ile 75mm çapında olan elmalar muhafaza edilmelidir. Bu hususta firmamız sizlere kapasiteniz ölçüsünde soğuk hava deposu tasarlayabilir ve proje yöneticilerimiz sizler için en verimli çözüm önerisini sunarak, ürünlerinizin uzun vadede tazeliğinin korumasını sağlayabilir.

Elma İçin Soğuk Odalar

Her çeşit meyvede olduğu gibi elmanın da üretim ve tüketiminin ülke ekonomisine katkısı büyüktür. Dolayısıyla toplanan elmaların muhafazaya elverişli olanlarını maksimum verim sağlayacak bir tesiste muhafazaya alınması, yılın her mevsiminde tüketiciye taze ürün sunulmasına ön verecektir. Yaş meyvelerin %80’i su içerdiğinden ötürü bu suyun kaybolmaması adına muhafazaya alınacak olan soğuk odanın gerek nem gerekse ısı dengesinin iyi ayarlanması gereklidir. Bu nedenle Elma İçin Soğuk Odalar konusunda firmamız Novacold sizler için en doğru projeyi hayata geçirecektir. Proje yöneticilerimiz arsa konumuyla birlikte risk analizine kadar her aşamada sizlerin yanında yer alarak, en doğru koşullarda soğuk hava depolarınızı anahtar teslim şekilde tasarlayarak tarafınıza sunacaktır.

Elma Soğuk Hava Deposu ve Özellikleri

Birden fazla elma çeşidinin olması normal olarak yaş meyve yapısına uygun muhafaza özelliğini ortaya koymaktadır. Firma olarak Elma Soğuk Hava Deposu ve Özellikleri konusunda teknik açıdan 1.sınıf malzeme kullanıldığını ve üst düzey verim alınacak projelerin söz konusu olduğunu dile getirebiliriz. Saklama koşulları konusunda ise 0˚C ile 3˚C arasında %90-95 nem oranı içeren bir alanda korunması gerektiğini söyleyebiliriz. Bunun dışında firmamızdan hizmet aldığınızda uzaktan izleme sistemleri, nemlendirme sistemleri, özel imalat soğuk oda kapıları, standart yapıların yanı sıra özel ebat soğuk oda projeleri gibi ihtiyaca göre farklı çözümler sunabiliriz.