Soğuk Hava Depoları - Soğutma Cihazları - Endüstriyel Soğutma Sistemleri

+90 216 377 94 00 - 94 14 | info@novasogutma.com
TEKLİF AL

Endüstriyel Soğutma Sistemleri

Ülkemizin birçok yerinde gıda imalatı ve dağıtımı yapan birçok işletme bulunmaktadır.

Bu işletmeler daha çok fabrika ağırlıklı olduğu için tesis alanlarında da bir takım sistemlere sahiptir. Özellikle gıdaların bozulmasını engellemek ve belli bir zaman diliminde muhafaza edilmesini sağlayan soğutma sistemleri bulunmaktadır. Bu sistemler kapasitenin büyüklüğüne veya küçüklüğüne göre değişkenlik sağlayarak karşımıza Endüstriyel Soğutma Sistemleri çıkarmaktadır. Bu sistem orta ve yüksek ölçekli soğuk hava depolarında kullanılmakta olan cihazlardır. İç ve dış mekân olmak üzere de iki ayrı görev sağlamaktadır. Yani kabin tipi olan bir özelliği ile karşımıza çıkarak bizlerin ihtiyaçlarını eksiksiz olacak şekilde gerçekleştirmeye yaramaktadır.

Endüstriyel Soğutma Sistemleri Ne İşe Yarar

Her alanda kullanılmakta olan soğuk odaların veya kabinlerin kendine özgü kapasite değerleri bulunmaktadır. Özellikle de orta ve yüksek ölçekli olan endüstriyel soğuk hava tesisleri için bir de özel sistemler tercih edilmektedir. Yani kapasitenin çok olması ve alanında olduğundan fazla olması demek takibinin de gerektiği şekilde yapılmasını sağlayacaktır. Yani Endüstriyel Soğutma Sistemleri Ne İşe Yarar? Sorusuna açıklık getirecek olursak iç ve dış ünite şeklinde farklı ekipmanlara sahip görevi bulunmaktadır ve tüm soğutma sistemini gerçekleştirmektedir. Düşük ses seviyesi eşliğinde gürültü kirliliği oluşturmamaktadır. Drenaj sistemi sayesinde bir de tavana veya duvara kolay monte edilebilmektedir. Gözetleme camı ile birlikte bir de alçak ve yüksek basınç kombineleri bulunmaktadır.

Soğutma Sistemleri

Özellikle birçok yerde görmeye alışık olduğumuz ve özellikle de gıda ürünlerinin muhafaza edilmesine yardımcı olan soğuk hava depoları bilindiği üzere kendi başına çalışmayacaktır. Her üründe olduğu gibi böylesine özel ve başarılı ürünlerde de özel çalışma sistemleri bulunmaktadır. Yani soğutma görevini sağlayabilecek olan içeriden veya dışarıdan sağlanan motor sistemleri yer almaktadır. Bunlara ise Soğutma Sistemleri denilerek tercih edilen uygulamanın özelliklerine göre sistem uygulaması sağlanmaktadır. Yani hazır satın alınacak olan veya özel olarak projelendirilecek olan her soğuk odalar için kapasiteye uygun olan sistemler tasarlanarak kullanım performanslarının yerine getirilmesi sağlanmaktadır. Yani kapasite ne ise ona göre sisteminin olması her zaman için doğru olanıdır.