Soğuk Hava Depoları - Soğutma Cihazları - Endüstriyel Soğutma Sistemleri

+90 216 377 94 00 - 94 14 | info@novasogutma.com
TEKLİF AL

Nemlendirme Cihazı Ne İşe Yarar?

Bildiğiniz gibi her gıda maddesinin içerdiği belli bir su miktarı vardır. Bu su miktarı ürünün açık hava koşullarına maruz kalması sonucunda kaybedilir ve üründe bozulma meydana gelir.

Aynı şekilde soğuk hava depolarında saklama koşullarına bağlı olarak doğru teknik uygulanmadığında üründe yine bozulma görüleceğinden ötürü bugün seri üretim yapan gıda işletmeleri, bünyelerine soğuk hava deposu kazandıracak ise bunu teknik bakımdan yeterli donanıma sahip şekilde imal ettirmesi gerekir. Mesela birden fazla ürün muhafaza edilecek ise farklı ısılarda ürün muhafazasına ön veren çift rejim cihazı kullanılmalıdır. Bununla birlikte ürünlerin daha iyi korunması içinde nemlendirme cihazı zorunlu bir gereçtir. Peki, Nemlendirme Cihazı Ne İşe Yarar? Ürünün içerdiği su oranının aynı seviyede kalmasına yardımcı olur. Buda ürünün daha uzun süre dayanmasını sağlayacağından soğuk hava deposu için nemlendirme cihazı oldukça önemlidir.

Nemlendirme Cihazı Fiyatları

Muhafazaya alınan ürünlerin nem dengesinin korunmasında görev alan nemlendirme cihazları, otomatik kontrol panel özelliğini taşıdığından ötürü performansı ihtiyaca yönelik ayarlanabilir. Aynı zamanda soğuk hava deposunun kapasitesi doğrultusunda farklı özellik ile serilerde üretilen bu cihaz için özellikleri doğrultusunda fiyat konusunda değişkenlik gösterir diyebiliriz. Dolayısıyla sizlerden gelen Nemlendirme Cihazı Fiyatları soruları için net bir bilgi vermek mümkün değildir. Mevcut soğuk deponuz veya yeni imal ettireceğiniz soğuk hava deponuz için gerekli tüm teknik donanım proje yöneticileri tarafından sizlere aktarılır ve soğuk deponuz en iyi verim alacağınız şekilde tasarlanır.

Nemlendirme Cihazı Nereden Alınır?

Son yıllarda sağladığı avantajlar ile oldukça gündeme gelen soğuk hava deposu, belirttiğimiz gibi ürünlerin raf ömrünü uzatma konusunda en iyi çözüm yolu olmaktadır. Ancak soğuk hava deposu beklenen verimi sağlaması için teknik açıdan doğru şekilde donatılması ve kaliteli cihazlar kullanılması gereklidir. Bu noktada Nemlendirme Cihazı Nereden Alınır? Merakınız için soğutma sektöründe yer alan çalışacağınız firmadan temin edebileceğinizi belirtebiliriz. Eğer doğru firmayla anlaşma sağlarsanız, edineceğiniz teknik cihazların yüksek kalite özelliği taşıyacağından emin olabilirsiniz. Bu konuda kalite belge onaylı cihazlarla tarafınıza hizmet veren firmamızla tanışmanızı önermekteyiz.