Soğuk Hava Depoları - Soğutma Cihazları - Endüstriyel Soğutma Sistemleri

+90 216 377 94 00 - 94 14 | info@novasogutma.com
TEKLİF AL

Tohumların Korunması İçin Soğuk Oda İmalatı

Tohumlar ekim zamanına kadar uygun koşullarda saklanmaz ise bozulur ve dolayısıyla ürün vermez ya da istenen kalitede ürün elde edilmez.

Bundan ötürü yüksek verim içeren evaporatörler ve düşük verimli fanlar aracılığıyla tohumlar için anahtar teslim şeklinde Soğuk Oda üretimi yapıyor ve çiçek, tohum ve doğal yaşamla alakalı her çeşit ürünün ömrünü uzun vadede korumanıza destek oluyoruz. Depolamak istediğiniz ürün ya da ürünlerin yapısal özelliklerine bağlı olarak doğru iklimlendirme nemlendirme ekipmanları ile sizlere uzun vadeli çözümler üretiyoruz. Proje yöneticilerimiz yatırım maliyetinden kapasite ve işletme maliyetine varana dek her aşamada sizlere yardımcı olmakta ve Soğuk Oda tesisi için en doğru koşulların oluşmasına yardımcı olmaktadırlar.

Tohum İçin Soğuk Oda

Soğuk oda denildiğinde aklınıza her çeşit ürünün aynı alanda muhafaza edildiği bir yer gelmemelidir. Muhafaza edilecek ürüne bağlı olarak projelendirilen alandan yüksek verim alınması için her adımın doğru şekilde atılması ve ileriye yönelik kapasite artırımı göz önüne alınarak Soğuk Oda projesi bu yönde planlanmalıdır. Tohumlar en iyi sıcaklıkta korunmaya alınır ise yapısal özelliği doğrultusunda olabilen en uzun sürede bozulmadan muhafaza edilebilecek ve tohumdan istenen verim elde edilebilecektir. Mesela, Orman İşletme Müdürlüğü olası doğal afet ve benzeri olumsuzluklara karşın her daim binlerce, yüzlerce ağaç tohumunu Soğuk Oda bünyesinde bekletmekte ve gerek oluşturulan yeşil alanlarda gerekse yeşil alan kayıplarında kullanarak doğal yaşam alanlarının kaybolmamasını sağlamaktadır. Sizlerde ürettiğiniz her çeşit ürünün tohumunu muhafaza etmek ve her sezon kazanç elde etmek isterseniz, firmamızla iletişim kurarak işletmenize uygun çözüm önerileri alabilirsiniz.

Soğuk Hava Deposu ve Tohumlar

Tercih ya da kapasite doğrultusunda özel şekilde tasarlanan soğuk hava depoları, muhafaza edilecek ürün doğrultusunda sıcaklık oranı +15 ile -5Cﹾ aralığında olup, dondurma oranı 0Cﹾ ile -45 Cﹾ’dir. Nem oranı ise her üründe dengelenir ve saklanan ürünlerde su kaybı oluşmaması adına doğru koşullar elde edilir. Kısacası tohumlarınızı muhafaza etmek ve maddi kayıp içermemek istiyorsanız, Soğuk Oda alanında uzmanlık kazanan firmamız sizlerin en doğru durağınız olacaktır. Bizlerle iletişime geçerek işletmeniz için verim alacağınız tespitlerin yapılmasına müsaade etmeli, rakiplerinizden bir adım öne geçmelisiniz.